KONST / Litografier / Litografi 10895621
nr 1089 5621
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), signerad 142/360, motivet: 42x65
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 februari 2017
kl 18:03:48
13/2 16:42:54
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman